1185

podpisówZdelegalizować Antifę!
Zdelegalizować Antifę w Polsce!Treść petycji

Szanowny Panie Premierze!

Od początku lat 90. XX w. w Polsce obserwuje się coraz szersze oddziaływanie tzw. grup antyfaszystowskich, w rzeczywistości skrajnie lewicowych organizacji destabilizujących kraje, w których znajdują one swoich zwolenników.

Mająca korzenie w Niemczech Antifa, czyli "Akcja antyfaszystowska" jest nieformalnym ruchem skrajnie lewicowych bojówek, złożonych z osób deklarujących się jako antyfaszyści i czynnie sprzeciwiających się tendencjom prawicowym (utożsamianymi przez Antifę z faszyzmem). Ruch ten nie posiada jakiegokolwiek kierownictwa czy wewnętrznej hierarchii.

Współczesne ruchy anarchistyczne nawiązują do niemieckich organizacji sprzeciwiających się faszyzmowi, które działały w okresie międzywojennym, takich jak Front Żelazny czy Akcja Antyfaszystowska (niem. Antifaschistische Aktion). Dziś za faszystów „Antifa” uznaje osoby o poglądach prawicowych i katolickich, broniących praw i wolności narodu, Kościoła, życia i rodziny.

W Europie i w Polsce celem szczególnych ataków skrajnie lewicowych organizacji są Marsze dla Życia, manifestacje patriotyczne, zwłaszcza Marsze Niepodległości czy Marsze Żołnierzy Wyklętych. Od 2009 r. to właśnie listopadowe Marsze Niepodległości stały się celem wyjątkowo agresywnych ataków Antify. Stosowanie przemocy wobec uczestników marszów, prowokacje bójek, atakowanie funkcjonariuszy policji, rzucanie w manifestantów kostką brukową (2010 r.), brutalność uzbrojonych niemieckich anarchistów wobec członków grup rekonstrukcyjnych (2011 r.) - to tylko niektóre przykłady pełnej przemocy i nienawiści działalności Antify wymierzonej w legalne demonstracje polskich patriotów czy katolików.

Członkowie tej skrajnie lewicowej organizacji oskarżani są o pobicia, kradzieże, ataki na dziennikarzy i przedstawicieli środowisk prawicowych, zniszczenia miejsc publicznych, profanacje kościołów, demolowanie placówek państwowych. Wielokrotnie posługują się niebezpiecznymi narzędziami, stosując m.in. noże, pałki, gaz pieprzowy, rzucając butelkami, kamieniami, petardami.

Także w Internecie pojawiają się bez przeszkód teksty nawołujące do eksterminacji członków i sympatyków prawicy. Kim jesteśmy? Ruchem radykalnych antyfaszystów mających na celu fizyczne i ideologiczne wyeliminowanie skrajnej prawicy jako siły politycznej (…) Wiele z naszych działań przekracza granice legalności i trzeba się liczyć z konsekwencjami prawnymi – tak pisze o sobie polska Antifa.  

Prawicowi działacze, zwłaszcza członkowie katolickich organizacji i dziennikarze są również monitorowani na zamkniętych forach internetowych, gdzie można znaleźć ich zdjęcia i opisy. Wszystko po to, by ułatwić ich eliminację. Nie brakuje także pochwał aktów agresji, zwłaszcza pobić, stosowanych wobec osób uznanych za faszystów, rasistów czy homofobów, według własnych lewackich interpretacji.

Podobne przypadki agresywnego ekstremizmu lewackiego - z uwagi na brak wyraźnego potępienia ze strony władzy oraz delegalizacji ich funkcjonowania - mogą zataczać coraz szersze kręgi w naszej Ojczyźnie.

31 maja br. Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone wpiszą Antifę na listę organizacji terrorystycznych. Dobry przykład zachodniego sojusznika powinien ośmielić polskie władze, zwłaszcza organy odpowiedzialne za ochronę porządku konstytucyjnego, do podjęcia zdecydowanych działań względem ruchu radykalnych anarchistów.

Bezkarność i milczenie głównych mediów, policji oraz czołowych polityków wobec działań Antify w Polsce sprawia, że członkowie tego ruchu czują się ośmieleni do podejmowania coraz bardziej bezwzględnych i agresywnych działań wobec obywateli o poglądach konserwatywnych.

W związku z powyższym żądamy podjęcia natychmiastowych działań mających na celu delegalizację Antify w Polsce.

Z poważaniem,

Imię i nazwisko

Adresaci petycji:

Prezes Rady Ministrów
Mateusz Morawiecki