6060

podpisówGrzegorz Matusiak: za bierność ws. aborcji – do dymisji!
10 stycznia 2018 roku odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu obywatelskiego #ZatrzymajAborcję. Po pozytywnym głosowaniu został on skierowany do dalszych prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Przez pół roku komisja, ani razu nie obradowała nad jego uchwaleniem pomimo licznych ponagleń i wniosków w tej sprawie.

 

2 lipca 2018 została powołana podkomisja, która miała zająć się projektem. Jej przewodniczącym został poseł Grzegorz Matusiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od tego momentu ustawa #ZatrzymajAborcję została zamrożona, a podkomisja nie przedstawiła żadnego efektu swoich prac.

 

Grzegorz Matusiak od miesięcy nie potrafi stanąć na wysokości zadania i powstrzymać zabijania w szpitalach bezbronnych dzieci. Nadal pozwala na eugeniczną selekcję obywateli! Od kiedy objął obowiązki jako przewodniczący podkomisji, przez jego opieszałość życie straciło prawie 800 dzieci. Krew tych niewinnych ofiar to hańba dla posła Matusiaka i całego Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.Treść petycji

Panie Przewodniczący!

W czasie, gdy przewodniczy Pan podkomisji mającej zająć się projektem zakazu aborcji eugenicznej, z rąk aborterów życie straciło już prawie 1100 niewinnych ludzi! Każdy miesiąc Pańskiego niezdecydowania i niepodejmowania prac nad ustawą #ZatrzymajAborcję to kolejna setka brutalnych morderstw na niewinnych. To wszystko odbywa się w polskich szpitalach, a Pan nie robi nic, aby ten proceder zatrzymać.

Deklarował Pan zwołanie podkomisji jak najszybciej, jednocześnie zapewniając, że projekt #ZatrzymajAborcję jest "jednym z jej priorytetów". Jednak mimo zapewnień przez wiele miesięcy nic Pan w tej sprawie nie zrobił.

Przez fakt, że mandat posła wykorzystuje Pan do utrzymywania w prawie możliwości zabijania niepełnosprawnych obywateli – sprzeniewierza się Pan powołaniu i etosowi parlamentarzysty. Pańskie działanie rzuca cień nie tylko na jedną podkomisję, ale na cały Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W obliczu faktu, iż uchyla się Pan od obowiązku ratowania dzieci od śmierci, żądam, aby złożył Pan mandat posła na Sejm RP i zrezygnował z jakichkolwiek prac w podkomisji oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Z poważaniem,

Imię i nazwisko

Adresaci petycji:

Pan Przewodniczący
Grzegorz Matusiak