599

podpisówDo prezydenta Lublina o zaprzestanie blokowania działań Straży Miejskiej podczas „czarnych marszy”
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zakazał Komendantowi Straży Miejskiej wspierania policji w interwencjach związanych z tzw. „czarnym protestem”. Piszemy do Krzysztofa Żuka, by przywrócił Straż Miejską do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji, zapewniając większe bezpieczeństwo mieszkańcom miasta.Szanowny Panie Prezydencie!


Wydarzenia ostatniego tygodnia związane z tzw. „czarnym protestem” wzbudzają uzasadniony niepokój mieszkańców Lublina. Środowiska lewicowe i feministyczne dokonują ataków na świątynie, obrzucają wyzwiskami osoby duchowne, niszczą i profanują miejsca sakralne, zakłócają nabożeństwa stanowiąc realne zagrożenie dla życia i zdrowia gromadzących się w świątyniach wiernych.

Jesteśmy oburzeni, że jako włodarz miasta wydał Pan oświadczenie zapowiadające, że Straż Miejska, będąca organem podporządkowanym przez wojewodę Policji, nie będzie wspierać jej w interwencjach związanych z odbywającymi się strajkami. Monitorowanie i rejestracja ich przebiegu przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie stanowi wystarczającego zapewnienia bezpieczeństwa uczestników i mieszkańców Lublina. Wnosimy o zmianę podjętej decyzji i przywrócenie Straży Miejskiej do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji.

Nie ulega wątpliwości, że postawa Pana Prezydenta wobec wydarzeń związanych z realnym zagrożeniem dla mieszkańców miasta zachęca ich organizatorów do podejmowania tym bardziej brutalnych i agresywnych działań w przestrzeni publicznej.

Stanowisko Pana Prezydenta z pewnością będzie miało wpływ na decyzje wyborcze mieszkańców miasta. Informacja zostanie przekazana zwłaszcza do lubelskich parafii i innych środowisk zaniepokojonych obecną sytuacją na ulicach naszego miasta.


Z poważaniem,

Adresaci petycji:


Prezydent miasta Lublin
Krzysztof Żuk